You are currently viewing Coraz lepsza opieka to priorytet! Ogólnopolska Konferencja Senior-Care

Coraz lepsza opieka to priorytet! Ogólnopolska Konferencja Senior-Care

W dniach 29 i 30 września odbyła się Ogólnopolska Konferencja Senior-Care. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było posłuchać ciekawych dyskusji i prelekcji oraz zwiedzać stoiska wystawiennicze partnerów Krajowej Izby Domów Opieki.

Ogólnopolska Konferencja Senior-Care to bardzo ważne wydarzenie w branży opiekuńczej objęte patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wysoki standard opieki nad seniorem był głównym przedmiotem dyskusji i prelekcji, w których wzięli udział uznani eksperci. Rokrocznie Fundacja Senior-Care przygotowuje konferencję z myślą o wsparciu osób, instytucji oraz podmiotów związanych z holistycznie pojmowaną opieką senioralną. Wydarzenie to stale cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ogólnopolska Konferencja Senior-Care – dyskusja o opiece senioralnej

Każda z konferencji Fundacji Senior Care uwzględnia przede wszystkim potrzeby placówek świadczących opiekę długoterminową. Pierwszego dnia głos zabrali znawcy zagadnienia, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem na temat opieki długoterminowej w Polsce i za granicą. Wśród nich byli m.in. dr. n. med. Iwona Cabaj-Wiater, dyrektor medyczna ORPEA Polska, dr n. med i n. o zdr. Andrzej Lejczak i Piotr Stelmaszewski, specjalista gerontolog (Krajowa Izba Domów Opieki),  dr inż. arch. Agnieszka Labus (Politechnika Śląska i Fundacja Lab60+), Roman Świątek (Fundacja eurHOPE) oraz wielu innych znamienitych gości. Co ciekawe, odniesiono się również do alternatywnych form wspierania opieki senioralnej, takich jak Assistend Living, Cohousing i Dzienny Dom Opieki Medycznej.

Zobacz także: Krajowy Rejestr Domów Opieki – legalność i jakość pracy placówek opiekuńczych pod kontrolą

Konferencja Senior Care
Uczestnicy wydarzenia przy stoiskach wystawienniczych

Wspieranie opieki senioralnej – najważniejsze zadanie KIDO

Drugi dzień upłynął pod znakiem konferencji naukowej dotyczącej produktów, usług oraz instytucji i organizacji wspierających opiekę senioralną. Wybitne grono ludzi świata nauki i praktyków dzieliło się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, wskazując na ciekawe rozwiązania podnoszące jakość opieki.  

Ważnym celem konferencji jest umożliwienie partnerom Krajowej Izby Domów Opieki nie tylko omówienia, ale również pokazania swoich produktów i usług. Wystawcy mieli w tym roku do dyspozycji aż 180 metrów kwadratowych powierzchni. To tam liderzy branży prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania. Był również czas na wartościową wymianę doświadczeń i integrację.

konferencja Senior-Care
Dj Wika wśród gości wydarzenia

Ciekawy i bogaty merytorycznie program tegorocznej konferencji sprawił, że było to wydarzenie niezwykle inspirujące i warte uczestnictwa. Można mieć pewność, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów standardy opieki nad seniorami będą w Polsce coraz wyższe.   

Udostępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!