You are currently viewing Związek Emerytów i Rencistów w Ostrowie Wielkopolskim w świątecznym nastroju

Związek Emerytów i Rencistów w Ostrowie Wielkopolskim w świątecznym nastroju

W naszym cyklu #SeniorzyPiszą przedstawiamy tekst Kazimierza Nawrockiego, zaangażowanego dziennikarza obywatelskiego. Zapraszam do lektury relacji z wyjątkowego spotkania opłatkowego. 

Są w życiu wydarzenia, które na długo pozostają w naszej pamięci, które wzruszają i dają nadzieję. Widać to szczególnie u osób starszych, którzy w swoim długim życiu wiele widzieli, słyszeli i przeżyli. Dla seniorek i seniorów skupionych w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ostrowie Wielkopolskim takim niezwykłym wydarzeniem ostatnich dni mijającego roku było spotkanie opłatkowe, jakie odbyło się w dniu 19 grudnia 2023 roku w sali przy Kościele „Miłosierdzia Bożego” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Limanowskiego.

To był dzień, kiedy ta największa organizacja senioralna w Ostrowie Wielkopolskim, od lat z powodzeniem prowadząca wielokierunkową działalność na rzecz integracji środowiska osób starszych, pokazała kolejny raz swoją radosną twarz.

W towarzystwie członków Zarządu Rejonowego prezes Grażyna Graj powitała 110 członków Stowarzyszenia oraz przybyłych na tę uroczystości gości w osobach: Beata Klimek – prezydent Miasta, Krystyna Sikora Moś, asystentka Senator RP Ewy Mateckiej, Kazimierz Nawrocki – dziennikarz Gazety Senior, ks. Prałat Andrzej Szudra – proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego,  Józef Wajs – przewodniczący Koła PZERiI  w Odolanowie , Marian Orłowski – przewodniczący Koła PZERiI w Górznie i Stanisław Kupczyk – zasłużony Senior PZERiI  w Ostrowie Wlkp. 

W ciszy i spokoju, w otoczeniu choinki – symbolu nadziei i wiecznego życia oraz kolorowych świateł, uczestnicy spotkania wysłuchali przekazanych im przez gości życzeń świątecznych i noworocznych. Z ich ust usłyszeli płynące z głębi serca słowa szacunku i otuchy. Zapamiętali szczególnie treść tych  życzeń, które wyrażały oczekiwanie, aby codzienne troski i niepokoje zastępowała ludzka życzliwość, rodzinne ciepło, pozytywne emocje i powszechna radość. Jednocześnie te związane ze zdrowiem, które jest najcenniejsze, miłością bo jest sensem życia, wiarą, która pozwala przetrwać trudne chwile i nadzieją, bo z nią niemożliwe staje się możliwe.      

Spotkania z Wami – mówiła Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – to ulubiony punkt w moim kalendarzu. Dzisiaj to przejmujący dla mnie moment, kiedy w świątecznej atmosferze mogę uścisnąć wiele spracowanych rąk najstarszych mieszkańców, dzięki którym Ostrów Wielkopolski jest tak dynamicznie rozwijającym się miastem. Podziękowała za moc życzeń, wsparcie i każde dobre słowo. Życzyła wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia pełnych miłości i spokoju wśród bliskich a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, radości i spełnienia marzeń. Niech radość w Waszych oczach nigdy nie zgaśnie.

PZEiR

Z ogromną radością i satysfakcją poinformowała o otwarciu w mieście przy Placu 23 Stycznia 22 sklepu społecznego “Ostrowski Spichlerz”. To pierwszy tego typu sklep w Wielkopolsce, w którym artykuły spożywcze, lokalne pieczywo, owoce i warzywa czy chemię gospodarczą można kupić w dużo niższych cenach. To miejsce, które powstało z myślą o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Podkreśliła, że sklep dedykowany jest także ostrowskim seniorom, którzy posiadają Ostrowską Kartę Seniora. To kolejny przykład, jak władze miasta z wielką troską otaczają osoby starsze.

Wyrażając szacunek i uznanie dla aktywnego uczestnictwa ostrowskich seniorów ze środowiska największej organizacji senioralnej w mieście w życiu lokalnej społeczności, Krystyna Sikora Moś podziękowała za zaproszenie na opłatkowe spotkanie i zapewniła o wsparciu Senator RP Ewy Mateckiej dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w przyszłości. Życzyła, aby Nowy Rok był dla każdego seniora przeżyciem niepowtarzalnym, przepełnionym radością, wiarą i miłością.

W imieniu redakcji GAZETY SENIOR Kazimierz Nawrocki życzył wszystkim obecnym na opłatkowym spotkaniu wiele szczęścia, pozytywnej energii i dobrego zdrowia. Ponadto samych pięknych chwil przesyconych zapachem radości i optymizmu. Wyraził nadzieję, że 2024 rok będzie dla każdego seniora bogaty w spełnione marzenia. Zachęcił, aby być razem, bo w grupie zawsze raźniej. Tam więcej dobrej energii, wzajemnego wsparcia, sympatycznych gestów i uśmiechu, które są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen ciepła i radości – mówił ks. Prałat Andrzej Szudra. Niech te chwile spędzone w gronie najbliższych będą pełne uśmiechów, wzajemnej życzliwości i niezapomnianej atmosfery. Życzył obecnym na spotkaniu opłatkowym i ich najbliższym spokoju, zdrowia, otwartego serca dla innych i dni otulonych rodzinnym ciepłem i miłością. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie pełen sukcesów, nowych możliwości oraz satysfakcji z osiągniętych celów.

Zapraszając uczestników spotkania do wigilijnego stołu prezes Grażyna Graj życzyła, aby wszystkim żyło się lepiej i bezpieczniej.

Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze. Był czas na wspomnienia, rozmowy i zabawę. Wszystkim towarzyszyły uśmiechy, wzruszenie i wzajemna życzliwość. Nie zabrakło gorących życzeń, dzielenia się opłatkiem, dobrego jedzenia i pysznego ciasta. Niezapomniane wrażenie pozostawiło wspólne śpiewane kolęd, które wzruszyło niejedno skołatane serce, stworzyło fantastyczny klimat oraz przywołało serdeczne myśli i uczucia. To było coś niezwykłego, kiedy przez całą salę biegły często powtarzane słowa, aby miłość, pokój i szczęście zawitały do każdego domu i towarzyszyły ich mieszkańcom przez kolejny rok. Nie ukrywano przeżyć, uczuć i refleksji zawierających niezwykłe chwile, kiedy uświadamiamy sobie, jak takie kontakty zbliżają ludzi i wzbogacają treść życia w dojrzałym wieku.

W świątecznym przesłaniu prezes Grażyna Graj podziękowała wszystkim za dobre słowa i przyjacielskie gesty, które dodają otuchy i motywują do dalszego działania. Niech ten Nowy Rok będzie dla każdego z nas czasem spełnionym – dodała –  niech na co dzień towarzyszy nam wszystko co dobre i piękne, niech spokój i radość otoczą nas wszystkich, a zdrowie i dostatek zagoszczą w naszych domach.

To niezwykłe wydarzenie potwierdziło, jak ważne jest organizowanie integracyjnych spotkań, które ubarwiają jakość życia seniorów, pozwalają im żyć piękniej i dłużej, wpływać na godną i bezpieczną starość.

Autor tekstu: Kazimierz Nawrocki

Zdjęcia: Anna Kłopocka

Inspiruje Cię dziennikarstwo obywatelskie seniorów? Naucz się wykorzystywać je w aktywizacji osób starszych!

W Akademii Super Seniora znajdziesz kurs, który poprowadzi Cię za rękę. Poznasz od podstaw zasady tej metody, nawet jeśli nigdy nie miałeś nic wspólnego z pisaniem. Zobacz szczegóły i agendę kursu, klikając w baner poniżej.  

aktywizacja seniorów poprzez dziennikarstwo obywatelskie seniorów - metoda aktywizacji
Kliknij i dowiedz się więcej!
Udostępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Dodaj komentarz