You are currently viewing Silver stand-up Mądrej Babci – pierwsze takie show w Polsce!

Silver stand-up Mądrej Babci – pierwsze takie show w Polsce!

Beata Borucka pod koniec czerwca w Radzyminie zadebiutowała ze swoim nowym projektem artystycznym – stand-upem „Mucha w Słoiku”. Po sukcesie premiery nagrodzonej wielominutowymi owacjami na stojąco Mądra Babcia wyrusza w trasę po Polsce.

Silver Stand-up, czyli srebrne pokolenie na scenie 

Beata Borucka postanowiła wyfrunąć ze szklanego ekranu! Pełna energii kobieta zapragnęła kontaktu z widownią. Poszukując formy artystycznej, postanowiła spróbować swoich sił na scenie stand-upowej. „Mucha w Słoiku” pozytywnie zaskoczyła fanów Beaty Boruckiej, którzy od dawna cenią jej poczucie humoru i inteligentny dowcip. Jak sama mówi – pomysł na silver stand-up przyszedł bardzo naturalnie.

– Miałam już wielokrotnie przyjemność występować na różnych wydarzeniach, gdzie mogłam zarażać odbiorców humorem. Z biegiem czasu coraz częściej otrzymywałam zapytania od mojej ukochanej społeczności fanów: „Kiedy pojawi się Pani w moim mieście?”. Postanowiłam więc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyć inicjatywę, która pozwoli mi spotkać się z ludźmi i spędzić z nimi czas, korzystając z humoru. Stand-up wydał mi się najodpowiedniejszą formą przekazu – mówi Mądra Babcia.

Udany debiut Beaty Boruckiej

Beata Borucka ma za sobą bardzo udany debiut. Gorące owacje publiczności dodały jej skrzydeł. Choć w mediach pojawia się nieustannie, to jednak występ przed szeroką publicznością na żywo wywołał wiele emocji.

– Myślałam, że trema pochłonie mnie w całości, kiedy tylko stanę na scenie i zobaczę tych wszystkich ludzi, którzy przyszli posłuchać, jak opowiadam im o moim życiu. Wydawało mi się, że mogę w panice się rozpłynąć. Jednak było zupełnie na odwrót. Gdy tylko zobaczyłam publiczność, nabrałam wigoru i odwagi a wszystko stało się dla mnie oczywiste. Podobnie jak dla aktora największą nagrodą są owacje na stojąco, dla mnie największą radością było słyszenie śmiechów oraz, oczywiście, otrzymywanie braw. Mój debiut nie mógłby się odbyć bez obecności znajomych, rodziny, a także mieszkańców Radzymina. To właśnie dzięki nim mogłam zabrać wszystkich na wspólną podróż do świata moich wspomnień i mojego słoika – opowiada Beata Borucka.

Mądra Babcia Beata Borucka - silver stand up

Silver stand-up Mądrej Babci – jedyny w swoim rodzaju

Mądra Babcia ambitnie postanowiła wnieść świeże spojrzenie na polską scenę stand-upową. Dojrzali widzowie nareszcie mają show o sobie i dla siebie. Humorystyczny monodramat dotyka bowiem spraw bliskich dojrzałemu widzowi i mówi o nich w sposób „kulturalnie” satyryczny – bez wulgaryzmów i przaśnego humoru, jaki widzimy na polskiej scenie zdominowanej przez młodsze pokolenia stand-uperów.

Muszę  przyznać, że nie jestem zwolenniczką wulgaryzacji humoru, a współczesny stand-up często się tym posługuje. Moje pokolenie wychowało się na kompletnie innym, bardziej artystycznym i literackim rodzaju humoru. Artyści tacy jak kabaret Tey, Dudek czy Pod Egidą wywarli duży wpływ na kształtowanie mojego poczucia humoru. Dlatego też postanowiłam wykorzystać nowoczesną formę stand-upu, aby przystosować to, co najbardziej lubię w polskim humorze, czyli błyskotliwa satyrę. Występ  wzbogaciłam  o oprawę muzyczną, gdzie razem z cudowną Śpiewającą rodziną Kaczmarków umilić widowni czas pięknymi  piosenkami. Chciałam, żeby babcie i  dziadkowie mieli miejsce, gdzie mogą na chwilę zapomnieć o świecie oraz  wspólnie miło spędzić wieczór.

Warto zauważyć, że stand-up Beaty Boruckiej jest wyjątkowy nie tylko ze względu na pojawianie się dojrzałej osoby na deskach, ale również poprzez misję, jaką niesie. Mądra Babcia nie tylko bawi, lecz ma do zrealizowania ważną rolę – chce przekazać pozytywną energię, zachęcić do aktywności i czerpania z bagażu doświadczeń. Poruszanie tematów ważnych dla tej grupy wiekowej, takich jak poczucie izolacji czy ograniczeń, nie wyklucza możliwości czerpania radości z drobnych przyjemności.

Influencerka bawi anegdotami i rozśmiesza wyrafinowanym humorem. Opowiada o codzienności bycia babcią i mamą. Nie boi się też mówić o starzeniu się, depresji, poczuciu straty, związkach, pracy, marzeniach… Spojrzenie na życie z perspektywy dojrzałości porusza serca widzów, dając optymistyczne przesłanie: wiek jest naszą siłą!

  Ważne jest dla mnie, aby widzowie nie tylko się bawili, ale również poczuli się blisko mnie, jakbyśmy tworzyli wspólne, zaufane miejsce. Pragnę odsłonić pewne tajemnice, dzielić się fragmentami mojego życia i przemyśleniami w sposób artystyczny i humorystyczny. Chcę dotknąć emocji i poruszyć myśli, jednocześnie zapewniając rozrywkę. W spektaklu „Mucha w słoiku”, każdy może spodziewać się głębokich, ale zarazem zabawnych momentów, które zbudują więź między mną a publicznością. To nie tylko kabaretowe występy, ale również podróż w świat moich emocji, przemyśleń i historii.

 

Wszystkie informacje dotyczące najbliższych występów znajdują się na stronie internetowej Mucha w Słoiku. Tam można zapoznać się z repertuarem i kupić bilety. Zachęcam do obejrzenia, bo naprawdę warto!

 

Gratuluję Mądrej Babci wspaniałej inicjatywy!

Barbara Górnicka-Naszkiewicz
red. naczelna Super Seniora

Udostępnij artykuł

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!