You are currently viewing Czegoś takiego właśnie szukałam! Z cyklu Seniorki z pasją

Czegoś takiego właśnie szukałam! Z cyklu Seniorki z pasją

Jadwiga Zgliszewska po latach pracy zawodowej postanowiła nie tylko celebrować zasłużoną emeryturę, ale także odnaleźć swoją pasję. Dziś nie wyobraża sobie życia bez pisania. Poznajcie kolejną osobę z cyklu Seniorki z pasją!

Pani Jadwiga, nazywana przez przyjaciół Jagódką, przez wiele lat oddawała się misji pracy w przedszkolu. Najpierw jako nauczycielka, później jej dyrektorka czuwała nad edukacją i rozwojem dzieci. Jej działania dla przedszkola i środowiska lokalnego były niesamowite, o czym świadczy wiele nagród i wyróżnień, w tym prestiżowy Srebrny Krzyż Zasługi.

Kiedy jednak przyszedł czas na zasłużoną emeryturę, Jadwiga nie zamierzała siedzieć z założonymi rękoma. To był czas, by pomyśleć już nie o dzieciach, ale o sobie i swoim rozwoju. Tym bardziej, że po 35 latach pracy w Węgrowie przeprowadziła się do Białystoku. Pomimo obaw szybko znalazła dla siebie przyjazne i inspirujące miejsce, które pozwoliło jej oswoić nową sytuację życiową i zaaklimatyzować się w nie-znanym otoczeniu. To była redakcja portalu Podlaski Senior.

Po przyjeździe do dużego miasta czułam się niepewnie i anonimowo. Do redakcji nie trafiłam przez przypadek. Czegoś takiego właśnie szukałam! Oferta pisania dla portalu była strzałem w dziesiątkę. Pierwszy mój artykuł ukazał się ponad 6 lat temu. Odbyłam wstępne warsztaty, zaś uroczyste wręczenie legitymacji dziennikarskiej było dla mnie powodem do dumy. Do dzisiaj pracę w redakcji poczytuję sobie za chlubę i zaszczyt. Realizuję tutaj swoją największą pasję – pisanie, które zawsze było dla mnie najulubieńszym z zajęć

– mówi Jadwiga Zgliszewska.

Seniorki z pasją

Jagódka dużo pisze i próbuje swych sił w różnych gatunkach. Jest autorką kilkuset tekstów, co czyni ją rekordzistką w redakcji portalu Podlaski Senior. A pisze doń wiersze, prozę, felietony, komentarze, a nawet dzieli się przepisami kulinarnymi. W każdym z tekstów znajdziemy oryginalne podejście do tematu, ale i bogactwo języka. Plastyczność, obrazowość oraz niebanalny styl dają wyraz jej wyjątkowej wrażliwości i głębszego postrzegania rzeczywistości.

Nic zatem dziwnego, że na swoim koncie Jadwiga Zgliszewska ma wiele wyróżnień i nagród. W ostatnim czasie jej opowiadanie zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie i zo-stało opublikowane w książce „Opowiedz o szczęściu”. Tekst pt. „Różnymi ścieżkami chadza szczęście” ujmuje ciekawymi przemyśleniami ubranymi w lekką, przyjemną do czytania formę.

Piszę prozą, ale nie stronię od składania rymów, a te również znajdują swoje miejsce na łamach naszego portalu. Bez tych zajęć oraz udziału w kolegiach redakcyjnych czułabym się pusta i odarta z tożsamości. Jednocześnie mam poczucie przynależności do grona fantastycznych osób, którym wciąż chce się działać.

Warto dodać, że Jagódka wydała dwa tomiki poezji – „Rymowanie pod słoneczkiem” i „Jestem znakiem zapytania”. Na szczególną uwagę zasługuje wydana w 2019 roku książka „Między opłotkami. Życie podlaskiej wsi na początku II połowy XX wieku”. Jadwiga, jako osoba, która dorastała na wsi i znała życie w tamtych czasach, była w stanie oddać to dziedzictwo w piękny i autentyczny sposób. Jej talent do pisania opowieści wspomnieniowych sprawił, że książkę czyta się jednym tchem. Dzięki tej publikacji wiele osób może poznać życie swoich przodków i zrozumieć, skąd biorą się pewne tradycje i wartości. Ale o tej książce więcej dowiecie się już niebawem!

Seniorki z pasją

Jadwiga to nie tylko utalentowana kobieta, ale także osoba niezwykle ciepła i otwarta na innych ludzi. Kocha również zwierzęta i jest szczęśliwą posiadaczką pieska – pudelki o imieniu Daisy. Jej pasja i energia są niesamowicie inspirujące. To kolejna osoba w naszym cyklu „Seniorki z pasją” pokazująca, że wiek nie ma znaczenia, jeśli tylko mamy wolę tworzenia!

Udostępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!