You are currently viewing Zamiast tortu – plener malarski. Tak świętowaliśmy 4 urodziny Super Seniora!

Zamiast tortu – plener malarski. Tak świętowaliśmy 4 urodziny Super Seniora!

Kolejny rok działalności Super Seniora jak zwykle uczczony został aktywnie. Wszystkie pokolenia zasiadły za sztalugami, by twórczo spędzić wspólny czas.

plener malarski

 W malowniczej scenerii Łabędziego Stawu w Głubczycach, nieopodal redakcji Super Seniora, odbył się Międzypokoleniowy Plener Malarski. Przy sztalugach swoich sił próbowały wszystkie pokolenia: od przedszkolaków, po młodzież i dorosłych, aż do seniorów. Nieśmiało, ale z dużym entuzjazmem chwytano za pędzle, by oddać się sztuce. Zarówno dla młodszych, jak i dla starszych była to ogromna frajda.

Plener malarski to już nasza urodzinowa tradycja. Bo jak świętować – to aktywnie. Malowanie w plenerze to mój sprawdzony sposób na spotkanie pokoleń. Podczas pleneru jest miejsce na ekspresję twórczą, relaks, integrację oraz kontemplację natury. Każda okazja jest dobra, by promować aktywny sposób spędzania wolnego czasu!

– mówi Barbara Górnicka-Naszkiewicz, wydawca i redaktor naczelna Super Seniora. 

Na plener została zaproszona Zofia Janusz, bohaterka naszego cyklu Seniorzy z pasją. Artystka z Kietrza namalowała wspaniały obraz upamiętniający to wydarzenie – Łabędzi Staw skąpany w promieniach słońca. Miłą wizytę uczestnikom pleneru złożył Janusz Peczkis, przewodniczący Głubczyckiej Rady Seniorów, który wyraził swoje uznanie wobec tak ciekawej inicjatywy. W jej przygotowanie i przebieg zaangażowała się Katarzyna Górnicka, znana w lokalnej społeczności dekoratorka. Rozmawiając z uczestnikami podkreślała, że nie efekty nie są najważniejsze, ale czerpanie przyjemności z samego procesu tworzenia.

Warto podkreślić, że aktywność seniorów przy sztalugach zrobiła duże wrażenie na najmłodszych uczestnikach pleneru. Wielu z nich od dawna nie znalazło czasu i sposobności, by bawić się sztuką. Wszyscy byli zgodni, że za rok znów razem staną przy sztalugach.

4 lata Super Seniora dla mnie czas refleksji nad tym, ile jeszcze jest do zrobienia. Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność i tym, którzy przyczynili się do rozwoju Super Seniora. To dla mnie zaszczyt, że mogę współpracować ze wspaniałymi ludźmi i tworzyć medium, które pokazuje, że w każdym wieku można być super!

 Już niebawem kolejna urodzinowa akcja. Nie możesz tego przegapić!

plener malarski

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!