You are currently viewing Fenomen aplikacji SeniorApp. Zobacz, dlaczego warto ją mieć

Fenomen aplikacji SeniorApp. Zobacz, dlaczego warto ją mieć

SeniorApp to rozwiązanie o szczególnym znaczeniu społecznym. Na czym polega jego fenomen i dlaczego każdy senior powinien zainstalować aplikację SeniorApp? O tym w artykule.

Co to jest SeniorApp?

SeniorApp to aplikacja, którą można zainstalować bezpłatnie na każdym smartfonie. Za pomocą SeniorApp seniorzy mogą kilkoma kliknięciami wybrać usługę dla siebie, np. sprzątanie ogrodu, wizytę fizjoterapeuty czy nawet towarzystwo podczas spaceru. Używanie aplikacji przynosi mnóstwo korzyści także opiekunom osób starszych, którzy dzięki niej łatwiej i trafniej mogą sprostać potrzebom swoich bliskich. Bez wychodzenia z domu i przeszukiwania Internetu znajdziesz na platformie pomoc ułatwiającą seniorowi funkcjonowanie. Z dnia na dzień rośnie społeczność wspierających seniorów swoimi usługami. Aplikacja ułatwia im dotarcie do osób, które tego potrzebują.
 
Wszyscy korzystający z aplikacji mają wpływ na jej rozwój i mogą zaproponować to, czego jeszcze im potrzeba. Aplikacja rozwiązuje więc w realne problemy, z jakimi seniorzy i ich opiekunowie zmagają się na co dzień.

Możliwości aplikacji SeniorApp

Aplikacja Senior App to projekt społecznie odpowiedzialny i rozwiązanie na miarę XXI wieku. Jej twórcy – Igor Marczak i Przemysław Mroczek – inspirowali się swoimi życiowymi doświadczeniami. To oznacza, że daje ona szerokie spektrum możliwości będących odpowiedzią na potrzeby polskich seniorów.  

aplikacja SeniorApp

Dostępność dla wszystkich pokoleń

Wygląd aplikacji przystosowany jest do możliwości osób starszych, a sposób obsługi – intuicyjny. Kilkoma kliknięciami poprosisz o wsparcie dla siebie lub kogoś bliskiego, wybierając nie tyle określoną usługę, ale konkretną osobę zweryfikowaną przez obsługę platformy. Szczególnie cenią to osoby, które dzieli duża odległość od podopiecznego i nie są w stanie dbać o niego na co dzień. Aplikacja odpowiada również na potrzeby osób, które chcą dotrzeć ze swoją pomocą i usługami do seniorów. Taka płaszczyzna spotkania społeczności związanej z osobami starszymi sprawia, że aplikacja spełnia oczekiwania wszystkich grup wiekowych. 

Opieka, pomoc i wsparcie zawsze w zasięgu ręki

Seniorzy potrzebują różnych form wsparcia i nie zawsze wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc. Mając zainstalowaną aplikację wybierają to, czego dokładnie potrzebują. Wszystkie usługi realizowane są na bieżąco. W jednym miejscu możesz zapoznać się z ofertą usług, wybrać najlepszą i szybko zapłacić. Intuicyjny system bezgotówkowych płatności sprawia, że są one szybkie, bezpieczne i wygodne. To duże ułatwienie również dla bliskich, którzy nie mieszkają z seniorem. 

Weryfikacja usług, czyli gwarancja bezpieczeństwa

Każdy opiekun świadczący usługi jest zweryfikowany przez zespół SeniorApp, nie ma więc obawy o bezpieczeństwo seniora. Jakość pracy stale oceniana jest przez innych użytkowników i widoczna przed wyborem usługi. Dokładne sprawdzenie opinii o osobie udzielającej pomocy i możliwość jej oceny pozwala na wyłonienie w aplikacji najlepszych ofert.

Dbałość o wszystkie potrzeby seniorów

Dzięki aplikacji można zamówić np. wizytę lekarza rodzinnego czy fizjoterapeuty, konsultację z psychologiem, opiekę nocną, ale również mycie okien, masaż, pogotowie komputerowe czy złotą rączkę. Także kosmetyczkę, fryzjera czy ogrodnika łatwo zamówisz do domu! Co ciekawe, aplikacja dba o wszystkie poziomy potrzeb seniorów, daje nawet możliwość nawiązania więzi społecznych i rozwoju osobistego. Przykładem tego może być towarzystwo podczas spaceru, Smartfon Edukacja czy nauka języków obcych. To tylko niektóre z ogromu możliwości aplikacji. Jeśli chcesz poznać pełną ofertę, zobacz ją ma stronie SeniorApp.

Najważniejsze zalety aplikacji SeniorApp

Jeśli jeszcze nie masz zainstalowanej aplikacji, poznaj najważniejsze zalety, dla których warto ją mieć:

  • instalacja aplikacji jest szybka i intuicyjna,
  • korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i dostępne w całej Polsce,
  • aplikacja dostosowana jest do potrzeb i możliwości osób starszych (kontrast, duże litery),
  • z aplikacji mogą korzystać osoby w każdym wieku – można założyć konto jako korzystający z pomocy lub oferujący pomoc,
  • płatności są bezgotówkowe i bezpieczne – zabezpieczone poprzez system BlueMedia,
  • w przypadku pytań i problemów każdy ma wsparcie: infolinię, mail, a także chat w aplikacji i na stronie internetowej,
  • każdy ma wpływ na kierunek rozwoju aplikacji np. poprzez zaproponowanie usług.

Podsumowanie

Prostota i bezpieczeństwo aplikacji oraz szybkość w znalezieniu osoby odpowiedniej do niesienia wsparcia z pewnością ułatwią funkcjonowanie osobom starszym. Stale powiększa się społeczność dzielących się swoim czasem i umiejętnościami. Można zatem ocenić, że SeniorApp stanowi pomost między seniorami oraz opiekunami a osobami dbającymi o ich dobrostan. To sprawia, że cyfrowe rozwiązanie ma ogromne szanse stać się kamieniem milowym na drodze do podniesienia jakości życia seniorów i ułatwienia opieki nad osobami starszymi w Polsce.

afiliacja Super Senior Górnicka-Naszkiewicz
Udostępnij w swoich social mediach

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!