You are currently viewing #Seniorzy z Pasją: Anioły dawały mi pocieszenie

#Seniorzy z Pasją: Anioły dawały mi pocieszenie

Stefania Stolarczuk swoją pasję odnalazła zupełnie przypadkowo. Rzeźbienie w korze drzewa daje jej wiele satysfakcji i okazało się skutecznym lekarstwem na codzienne bolączki i niepokoje.

Nigdy nie jest za późno na odkrycie talentu

Pani Stefania jest osobą niezwykle skromną. Choć drzemie w niej artystyczna dusza, mówi, że nie robi nic wielkiego. Spod jej rąk wychodzą wspaniałe anioły rzeźbione w korze, ale również inne sakralne figury. Seniorka również maluje, a swoimi wytworami często obdarowuje bliskich i sąsiadów. Swój talent odkryła dopiero w 2006 roku, kiedy przeprowadziła się z Rybnika do Bogdanowic. Po wyremontowaniu domu, gdy już wszystkie prace się skończyły, poczuła pustkę i tęsknotę, a ratunkiem dla natłoku negatywnych myśli okazała się sztuka.

– Było mi strasznie ciężko i kiedy tylko zapadała noc, siadałam na schodach i płakałam, nie umiałam się przystosować – wspomina pani Stefania. – Pewnego razu przyniosłam z lasu kawałek drewna i wpatrywałam się w ten kawałek kory. Pytałam męża, co tu widzi, on odpowiadał, że po prostu korę. A ja tak patrzyłam długo i zobaczyłam anioła. I tak powstał pierwszy anioł – zdradza z uśmiechem pani Stolarczuk.

Seniorzy z pasją pokonują wszelkie przeciwności

W twórczości stale wspiera Panią Stefanię mąż. Początkowo nawet nie wiedział, że żona przeżywa przeprowadzkę, ale kiedy tylko to zauważył, stale motywuje ją do pracy. A praca ta – zdaniem pani Stefanii – nie jest ciężka, ale bardzo przyjemna. Oboje są osobami religijnymi i wierzą, że to Opatrzność Boża pomogła jej w trudnej sytuacji. Nawet kiedy kobieta próbuje stworzyć coś świeckiego, zawsze wychodzi jej anioł, postać świętego czy pieta.

– To była siła wyższa, taki impuls z góry – przekonuje pani Stefania.  – Ja się nie wstydzę o tym mówić, bo anioły dawały mi pocieszenie. To taka moja, gdzieś z głębi płynąca, potrzeba. Nie robię nic wielkiego… – dodaje skromnie.

Talent i pasja odegrały  ogromną terapeutyczną rolę w życiu pani Stefanii. Ta cudowna historia pokazuje, że nigdy nie można tracić nadziei, a wiara i chęć tworzenia są najlepszym lekarstwem na trudności dnia codziennego.

Dołącz do akcji #Seniorzy z pasją

Ciekawość świata nie mija wraz z wiekiem – wręcz przeciwnie, u seniorów jest ona coraz większa! Dlatego powstał cykl „Seniorzy z Pasją”. To inspirujący projekt Barbary Górnickiej-Naszkiewicz, który pokazuje, że w każdym wieku można odkrywać nowe obszary życia – być po prostu super!

W dzisiejszych czasach wiek to tylko liczba, a seniorzy udowadniają, że pasja i energia nie znają granic! Pragniemy przybliżyć Czytelnikom fascynujące historie i zainteresowania osób starszych.

Seniorzy z Pasją udowadniają, że emerytura to czas odkrywania i rozwijania swoich prawdziwych pasji. W naszej akcji poznasz seniorów o różnorodnych zainteresowaniach: artystów, którzy malują, rzeźbią, czy fotografują, miłośników sportu, ale również tych, którzy skupiają się na pracy społecznej i charytatywnej. Ich zaangażowanie w sprawy społeczne przynosi realne zmiany w życiu innych ludzi. Nie brakuje tu pasjonatów literatury, historii, czy nawet nowych technologii.

Zachęcamy do poznawania tych niezwykłych historii i dzielenia się nimi. Jeśli jesteś seniorem z pasją lub opiekujesz się takim seniorem – napisz do nas! Wspólnie pokażemy, że na życie z pasją nigdy nie jest za późno!

 

Podziel się treścią

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!