You are currently viewing Marketing prywatnej placówki opiekuńczej. Poznaj 3 ważne zasady!

Marketing prywatnej placówki opiekuńczej. Poznaj 3 ważne zasady!

Aby być zauważonym na rynku branży opiekuńczej i prowadzić placówkę prywatną z zyskiem niezbędny jest dobrze przemyślany marketing. Wiele osób jednak się przed tym broni, nie rozumiejąc jego reguł. Poznaj 3 najważniejsze zasady, którymi warto się kierować w działaniach placówki prywatnej, by nie dać wyprzedzić się konkurencji.

Marketing jest kluczowym elementem w skutecznym funkcjonowaniu każdej placówki opiekuńczej. Jednakże, aby promować placówkę opiekuńczą, nie można działać intuicyjnie. Dobra strategia marketingowa może pomóc w przyciągnięciu klientów, budowaniu pozytywnego wizerunku oraz osiągnięciu sukcesu na rynku usług opiekuńczych. W tym artykule omówimy 3 najważniejsze zasady, które są istotne w marketingu placówki opiekuńczej. Poznaj je!

#1. Zrozumienie potrzeb klientów

Pierwszą zasadą skutecznego marketingu placówki opiekuńczej jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów. Przeprowadzenie badań rynku i analiza konkurencji mogą pomóc w lepszym zrozumieniu preferencji klientów oraz identyfikacji luk w rynku, które placówka może wypełnić. Na podstawie tych informacji można dostosować ofertę placówki oraz skierować przekaz marketingowy w sposób efektywniejszy i bardziej precyzyjny.

Pamiętaj, że Twoim targetem jest „Pokolenie kanapkowe” – najczęściej osoby decyzyjne to kobiety dojrzałe zajmujące się seniorem i jednocześnie swoją rodziną (dziećmi, a nawet wnukami). To do nich kieruj swój komunikat i na ich potrzeby zawsze odpowiadaj.

Przyjrzyj się swoim klientom – jakie obawy nimi kierują? Jakie pytania najczęściej zadają? Co ich trapi? Na tej podstawie stwórz obraz persony marketingowej, by móc ją zawsze mieć przed oczami w komunikacji.

Przeczytaj także: Marketing placówki opiekuńczej. 3 błędy, przez które przepalasz budżet

 

#2. Budowanie relacji i zaufanie społeczne

Drugą ważną zasadą marketingu placówki opiekuńczej jest budowanie zaufania w środowisku lokalnym i nie tylko. Jest to zadanie długofalowe i czasochłonne, ale konieczne. 

Opieka nad osobami starszymi wymaga wysokiego poziomu zaufania ze strony klientów oraz ich rodzin. Dlatego też, placówka powinna skupić się na budowaniu pozytywnego wizerunku, który będzie kojarzony z rzetelnością, profesjonalizmem i troską o dobro podopiecznych.

Komunikacja z klientami musi być otwarta, klarowna i empatyczna, a placówka powinna aktywnie reagować na opinie i sugestie klientów, aby budować trwałe relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu.

3. Przemyślana strategia marketingu i promocji placówki opiekuńczej  

Sposób, w jaki widzą placówkę opiekuńczą osoby z zewnątrz, ma ogromne znaczenie dla jej sukcesu. Nie bądź więc placówką oderwaną od świata – aktywnie wychodź z komunikacją! Dziś masz szerokie spektrum możliwości dotarcia do właściwej grupy osób decyzyjnych.

Nie czekaj aż inni Cię dostrzegą! Rób wszystko, by Ciebie dostrzeżono – wzbudzaj zainteresowanie, wychodź naprzeciw. Korzystaj przy tym z potencjału, jaki daje ci marketing: tradycyjny, szeptany, online oraz content marketing.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić – dołącz do szkolenia Marketing i promocja placówki opiekuńczej, gdzie omawiam to zagadnienie i podaję konkretne przykłady. Oto najważniejsze zagadnienia poruszone podczas szkolenia:

 • Co trzeba wiedzieć o marketingu prowadząc placówkę opiekuńczą?
 • Placówka opiekuńcza – kim jest i czego szuka klient? Grupa docelowa, jej potrzeby i lęki.
 • Lejek marketingowy – to prostsze niż myślisz!
 • 5 kroków, by przekonać klienta do Twojej placówki za pomocą marketingu.
 • Reklama, promocja, marketing szeptany czy online? Poznaj skuteczną strategię marketingową prywatnej placówki opiekuńczej.
 • Social media placówki opiekuńczej – strata czasu, konieczność czy zysk?
 • 10 sposobów, dzięki którym wykorzystasz potencjał marketingu internetowego na maxa.
 • Public Relation i Media Relation – jak je wdrożyć, gdy nie masz czasu?
 • Studium przypadku: zobacz jak content marketing zwiększył zainteresowanie placówką 15-krotnie w niecałe dwa miesiące!
 • Sztuczna inteligencja i automatyzacja w marketingu placówki opiekuńczej.
 • Zasady etyczne w promocji placówek opiekuńczych.

Możesz dołączyć w każdej chwili tutaj!

MArketing i promocja placówki opiekuńczej
Kliknij w baner i przejdź do szkolenia

Świadomy marketing oraz odpowiednie kanały dotarcia do osób zainteresowanych stanowią klucz do budowania pozytywnego wizerunku i przyciągania nowych klientów. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie komunikować swoje wartości, ofertę oraz profesjonalizm, co przełoży się na wzrost zaufania i popularności Twojej placówki opiekuńczej.

Podsumowanie

Skuteczny marketing placówki opiekuńczej wymaga zrozumienia potrzeb klientów, budowania zaufania i trwałych relacji oraz odpowiedniego wyboru kanałów promocji. Działając zgodnie z tymi zasadami, placówka może skutecznie promować swoją ofertę, przyciągać nowych klientów oraz budować trwały sukces na konkurencyjnym rynku usług opiekuńczych.

Udostępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Dodaj komentarz