You are currently viewing #Seniorzy z Pasją: Joga twarzy wydobywa dojrzałe piękno!

#Seniorzy z Pasją: Joga twarzy wydobywa dojrzałe piękno!

Iwona Lalik-Kozień od dziecka wykazywała zdolności i skłonności do pomagania ludziom w utrzymaniu zdrowia i ogólnego dobrostanu. Zawsze interesowała się naturalnymi metodami, sprawdzonymi recepturami i radami zdrowotno-pielęgnacyjnymi. Jej pasją na emeryturze jest joga twarzy, do której z sukcesem zachęca kobiety z całej Polski. Poznajcie kolejną bohaterkę cyklu Seniorzy z pasją!

Iwona Lalik-Kozień z zawodu jest dyplomowaną nauczycielką języka angielskiego. Jako wieloletni pedagog i wychowawca została uhonorowana dwukrotnie nagrodą Prezydenta miasta Krakowa. Po przejściu na emeryturę nadal jest aktywną propagatorka zdrowego stylu życia i naturalnych metod troski o siebie. Prowadziła warsztaty wolontariackie dla seniorek z DDP „Aktywny Senior” fundacji „Leonardo” oraz pań z 42 CAS-ów w Krakowie pod auspicjami Urzędu Miasta Krakowa, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jej 28-letnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel okazało się bardzo pomocne w metodycznym przekazywaniu wiedzy i nauczaniu.

Joga twarzy – nowa pasja na emeryturze

Zainteresowanie dojrzałym pięknem przerodziło się w pasję, która doprowadziła do uzyskania Certyfikatu Instruktorki Naturalnego anti-agingu Jogi Twarzy i Szyi w duecie z automasażem.

– Pragnę zmotywować kobiety do codziennej troski i dbania o siebie bez wyrzutów sumienia, by chwile w pełni dla siebie niezależnie od wieku przyniosły poprawę samopoczucia, wyglądu i zdrowia – mówi Iwona Lalik-Kozień, propagatorka jogi twarzy wśród dojrzałych kobiet.

Joga twarzy to połączenie ćwiczeń mięśni twarzy, rozluźniania, automasażu twarzy, akupresury z dbaniem o ogólny dobrostan. Jest terapią, gdyż pobudzanie punktów akupresurowych twarzy i szyi oraz receptorów narządów wewnętrznych ma ogromne znaczenie dla holistycznego działania jogi na cały organizm. Wskazania do ćwiczeń są zatem nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne.

Dojrzałe piękno w sieci

– „Dojrzałe piękno – joga twarzy” to przede wszystkim włączenie regularnych ćwiczeń i treningów mięśni twarzy dla kobiet w każdym wieku, dla poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia, by wydobyć i utrwalić piękno każdej z nas – podkreśla Pani Iwona. –  A narzędziami będą po prostu nasze dłonie – dodaje aktywna seniorka.

Pani Iwona prowadzi swój kanał na You Tube Dojrzałe Piękno – Joga Twarzy. Tam pokazuje, jak  naturalne, sprawdzone, niskobudżetowe metody w połączeniu z ćwiczeniami mięśni twarzy i szyi oraz skutecznym automasażem z różnych stron świata powstrzymują oznaki upływającego czasu. Regularność ćwiczeń pozwala zachować swoje unikalne rysy twarzy, promienną, pełną młodzieńczego blasku skórę oraz siły witalne, dobre samopoczucie i zdrowie na lata. Warto również śledzić jej profil na Facebooku.

Swoją postawą Pani Iwona dowodzi, że nigdy nie jest za późno, aby zadbać o siebie. Trzeba tylko odświeżyć swoje myśli, bo one tworzą „tu i teraz”…

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!