You are currently viewing Malowanie to jego sposób na emeryturę!

Malowanie to jego sposób na emeryturę!

Leszek Antoszczyszyn wolny czas przeznacza na rozwijanie twórczości plastycznej. Spod jego pędzla wychodzą płótna malowane indywidualną techniką. Nie wyobraża sobie życia bez malowania!

Pan Leszek jest osobą aktywną, ale zawsze znajduje czas na rozwijanie swojej pasji. Maluje od dziecka – to jego sposób na oderwanie się od kłopotów i trosk dnia codziennego, ale też recepta na dobry nastrój i wyciszenie emocji. Chętnie wystawia swoje dzieła, a kiedy o nich rozmawia – pojawia się błysk w oku. Od razu widać, że robi to, co kocha.

Czekałem na emeryturę, bo to dobry czas na rozwój

Wśród jego obrazów można znaleźć wspaniałe krajobrazy, abstrakcje oraz motywy mitologiczne i zwierzęta, szczególnie konie arabskie i psy. Dużą część jego galerii zajmują dzieła nawiązujące do ważnych wydarzeń i miejsc związanych z historią Polski: znajdziemy m.in. obraz „Chocim” ukazujący pole bitwy pod tą twierdzą, „Złote miasto Lwów” pełne nostalgii i ekspresji czy „Kamieniec Podolski” roztaczający wspaniałe widoki.

– Jestem teraz na emeryturze i mam mnóstwo czasu, by poświęcić się malowaniu – mówi z uśmiechem Leszek Antoszczyszyn. – Planowałem w Grobnikach stworzyć taką pracownię, takie miejsce spotkań, ale póki co nie mam ku temu warunków – dodaje.

Artysta swój patriotyzm wyraża także na poziomie lokalnym, chętnie inspirując się swoją „małą ojczyzną”. Głubczyckie motywy często wychodzą spod jego pędzla i również naznaczone są dużym ładunkiem emocjonalnym. Zachwyca dynamika i ekspresja kolorów oraz sugestywność wizji plastycznej. Na szczególną uwagę w twórczości zasługują portrety kobiet. Technika malowania tuszem chińskim i akrylami, połączona z wprawną ręką i dużym wyczuciem stylu sprawiają, że doskonale udaje mu się oddać delikatność i sensualność płci pięknej.

„Na emeryturze mam mnóstwo zajęć, które lubię!”

Warto dodać, że obrazy Leszka Antoszczyszyna były wystawiane m.in. w Teatrze Starym w Krakowie i w gabinetach wielu polskich i zagranicznych urzędów. Talent i pasja pozwoliły mu zatem nie tylko wyrazić siebie, ale również podtrzymywać pamięć o ważnych wydarzeniach i miejscach naszej „małej” i „wielkiej” ojczyzny.

– Malowanie to moja pasja, ale nie jedyna – uchyla rąbka tajemnicy Leszek Antoszczyszyn. – Jestem też początkującym pszczelarzem, więc na emeryturze mam mnóstwo zajęć, które lubię – cieszy się rodzimy artysta.

Seniorzy z pasją na emeryturę - Leszek Antoszczyszyn

Dołącz do akcji #Seniorzy z pasją

Ciekawość świata nie mija wraz z wiekiem – wręcz przeciwnie, u seniorów jest ona coraz większa! Dlatego powstał cykl „Seniorzy z Pasją”. To inspirujący projekt Barbary Górnickiej-Naszkiewicz, który pokazuje, że w każdym wieku można odkrywać nowe obszary życia – być po prostu super!

W dzisiejszych czasach wiek to tylko liczba, a seniorzy udowadniają, że pasja i energia nie znają granic! Pragniemy przybliżyć Czytelnikom fascynujące historie i zainteresowania osób starszych.

Seniorzy z Pasją udowadniają, że emerytura to czas odkrywania i rozwijania swoich prawdziwych pasji. W naszej akcji poznasz seniorów o różnorodnych zainteresowaniach: artystów, którzy malują, rzeźbią, czy fotografują, miłośników sportu, ale również tych, którzy skupiają się na pracy społecznej i charytatywnej. Ich zaangażowanie w sprawy społeczne przynosi realne zmiany w życiu innych ludzi. Nie brakuje tu pasjonatów literatury, historii, czy nawet nowych technologii.

Zachęcamy do poznawania tych niezwykłych historii i dzielenia się nimi. Jeśli jesteś seniorem z pasją lub opiekujesz się takim seniorem – napisz do nas! Wspólnie pokażemy, że na życie z pasją nigdy nie jest za późno!

A jeśli szukasz materiałów do rozpoczęcia twórczości plastycznej, zajrzyj do Akademii Super Seniora! Wśród publikacji znajdziesz książkę Senior rozwija talent plastyczny i karty pracy Zajęcia kreatywne dla seniorów. Teczka inspiracji. Będą one pomocne zarówno dla początkujących, jaki i bardziej doświadczonych osób. Zatem: do dzieła!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!