You are currently viewing #DobrePraktyki: Akademia Zdrowego Seniora

#DobrePraktyki: Akademia Zdrowego Seniora

Fundacja Aktywni Dłużej oraz Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie wspólnie realizują projekt, który ma za zadanie wesprzeć emocje, pamięć i potencjał twórczy osób starszych.

Akademia Zdrowego Seniora to cykl bezpłatnych wykładów i zajęć praktycznych zrealizowanych przez wolontariuszy, którymi są studenci Terapii Zajęciowej AWF – Wydziału Rehabilitacji. Spotkania odbywają się w Klubie Mieszkańca w Starych Babicach oraz na platformie Zoom. Taki wybór stwarza możliwość większego i kompleksowego dotarcia do osób zainteresowanych.
 
Warsztaty Akademii Zdrowego Seniora odbywają się cyklicznie i skupione są wokół trzech obszarów tematycznych: „moje emocje”, „poprawiam pamięć” i „lubię to!”, czyli hobby seniorów. Dzięki zaangażowaniu studentów projekt ma charakter międzypokoleniowy. Młodzi mają możliwość lepszego przygotowania się do zawodu terapeuty zajęciowego i zdobycia praktycznych umiejętności. Dla osób starszych jest to okazja do kontaktu i zacieśnienia więzi z młodszym pokoleniem.  

Akademia Zdrowego Seniora

Obopólna korzyść z aktywności społecznej to jednak nie wszystko. Dzięki warsztatom seniorzy nabywają nowych umiejętności i kompetencji, spędzając czas ciekawie i twórczo. Projekt trwa w najlepsze, a seniorzy już nauczyli się m.in. sposobów radzenia sobie ze stresem i treningu funkcji poznawczych, które przydadzą się im na co dzień. Rozwijają też swoje zainteresowania. Ostatnio wzięli udział w ciekawym wykładzie dotyczącym filmoterapii oraz warsztatach tworzenia lasu w słoiku.

Głównym celem Akademia Zdrowego Seniora jest podniesienie jakości życia osób starszych. Choć wiele zależy od nich samych, to jednak warto uczyć ich, jak dbać o swój dobrostan. Wszystko po to, aby w każdym wieku mogli się rozwijać!

 

Robisz coś ciekawego? Napisz do mnie o tym!
super.senior@op.pl

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!