You are currently viewing Poznaj Akademię Super Seniora – miejsce dla osób z pasją do pracy z seniorami

Poznaj Akademię Super Seniora – miejsce dla osób z pasją do pracy z seniorami

Akademia Super Seniora to platforma skierowana do osób pracujących z seniorami. Teraz bez wychodzenia z domu można podnieść swoje kompetencje, zdobyć pożądane umiejętności, by pracować świadomie, z pasją i dużą satysfakcją.

Praca z seniorami właśnie staje się łatwiejsza

Super Senior to marka, która aktywnie promuje pozytywne spojrzenie na starość, kładąc nacisk na aktywizację osób starszych. Nie ulega wątpliwości fakt, że aktywność ma ogromny wpływ na dobrostan seniorów i znacząco poprawia jakość ich życia. W pracy z osobami starszymi warto wiedzieć, jak działać, by ta aktywność przynosiła osobom starszym nie tylko korzyści zdrowotne, ale również i radość.

„W każdym wieku można być super” – hasło, które głoszę, stało się już niemal sztandarem myślenia o późnej dorosłości. Wiem, że praca z seniorem nie jest łatwa, ale świadomie wybieram pozytywną narrację i działanie. Chcę motywować do aktywności nie tylko osoby starsze, ale przede wszystkim całe środowisko senioralne. Dlaczego? Bo to w ich rękach jest dobrostan seniorów.

Celem Akademii Super Seniora jest propagowanie idei aktywizacji w Polsce wśród animatorów, terapeutów zajęciowych, liderów, prowadzących placówki aktywizacyjne oraz stowarzyszenia i instytucje.  

Wsparcie, wiedza i praktyka w pigułce – odpowiedź na współczesne potrzeby środowiska senioralnego

Starzenie się społeczeństwa sprawia, że wciąż poszukuje się nowych sposobów podnoszenia jakości życia osób starszych. Nikt nie ma wątpliwości, że zadanie to stoi przed kadrą, dlatego to właśnie ją należy zaopatrzyć w odpowiednie kompetencje. Dlatego Akademia Super Seniora to inicjatywa, która oferuje m.in. szeroki zakres certyfikowanych warsztatów i kursów dla osób pracujących z seniorami.

Żyjemy w pędzącym świecie i często słyszę, że wiele osób nie ma czasu na wielogodzinne szkolenia, wyjazdy na konferencje czy czytanie najnowszych publikacji dotyczących aktywizacji. Stąd zrodził się pomysł, aby dostarczać skondensowanej wiedzy zgodnie z aktualnymi potrzebami. A one w obliczu starzejącego się społeczeństwa są i będą ogromne. Akademia Super Seniora jest miejscem, gdzie propaguję wiedzę o aktywizacji w sposób przystępny, konkretny i praktyczny. Dostępność online to duży ukłon w stronę osób z małych miejscowości. Mając dostęp do sieci, mogą poszerzać wiedzę w każdym miejscu i czasie. 

Dzięki takiemu podejściu całe środowisko senioralne może podnosić swoje umiejętności w różnych obszarach. Promowanie idei aktywizacji zmienia też optykę patrzenia na starość przez społeczeństwo, przełamując krzywdzące stereotypy.

Co wyróżnia Akademię Super Seniora?

Akademia Super Seniora to przestrzeń dostępna na wyciągnięcie ręki. Każdy ma bezpłatnie dostęp do bloga, gdzie publikuję artykuły tematyczne i pokazuję #DobrePraktyki, czyli wartościowe projekty z całej Polski. Nie brakuje również wywiadów z ekspertami w ramach ogólnopolskiej dyskusji „Senior to (nie)brzmi dumnie”. Bieżące sprawy ze świata senioralnego biorę pod lupę w swoich felietonach. A dla chcących pogłębiać swą wiedzę udostępniam certyfikowane kursy online i szkolenia. Kilka razy w roku organizuję również warsztaty, gdzie wspólnie rozwijamy umiejętności praktyczne. Całości dopełniają książki i publikacje aktywizacyjne – głównie zeszyty ćwiczeń i karty pracy, dzięki którym animatorzy, terapeuci i pracujący z seniorami mają gotowe materiały na zajęcia. Warto z nich korzystać jak najczęściej!

Akademia Super Seniora
Kliknij w baner i zobacz ofertę szkoleń, kursów i publikacji

Dołącz już dziś, by aktywizować z pasją!

Akademia Super Seniora to nie tylko platforma edukacyjna, ale także dynamiczna społeczność osób z pasją do pracy z seniorami. Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami, artykułami i wydarzeniami? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i zapisz się na nasz newsletter! Razem będziemy budować środowisko pełne inspiracji, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w obszarze aktywizacji seniorów. Bądź częścią tej wyjątkowej społeczności!

Udostępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!