You are currently viewing Senioralia 2023. Niech żyją (aktywnie) seniorzy!

Senioralia 2023. Niech żyją (aktywnie) seniorzy!

8 listopada Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach wypełnił śpiew, recytacja i dobry nastrój. Seniorzy byli szczęśliwi, że swoje święto mogą spędzić w tak wspaniałej atmosferze!

Głubczyckie Senioralia zgromadziły nie tylko podopiecznych Domu Dziennego Pobytu, ale także ważnych gości. W części oficjalnej uroczystości organizatorzy podziękowali tym, którzy przyczynili się do rozwoju placówki. Burmistrz Adam Krupa, radny Marek Monasterski i Zbigniew Serwetnicki prowadzący zajęcia ruchowe odebrali zasłużone słowa uznania za swój wkład w życie senioralnej społeczności. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami i dyplomem Przyjaciela Domu Dziennego Pobytu.

To jest pierwsze tak liczne spotkanie po pandemii – podkreślała Liliana Dąbrowa, kierownik Domu Dziennego Pobytu. – Przez te trzy lata cały czas wspieraliśmy seniorów, a teraz wreszcie możemy wszyscy razem się spotkać przy jednym stole!

Głównym punktem programu świętowania były występy seniorów. Wspaniałe recytacje wierszy stanowiły ucztę dla duszy! Domorośli artyści z przymrużeniem oka opowiadali o urokach i przywarach starości. Nie obyło się też bez skeczów kabaretowych. Seniorzy w niezwykle dowcipny sposób pokazali różnicę między osobami starszymi na wsi i w mieście. A wszystkie te przygotowane z wielkim zaangażowaniem występy okraszone były śpiewem płynącym z głębi serca – tak prawdziwym i ujmującym, podejmowanym ochoczo przez zachwyconą publikę.

 

Międzypokoleniowe Senioralia

Miłą niespodzianką były odwiedziny przedszkolaków. Maluchy zaskoczyły seniorów swoim uroczym programem artystycznym, wnosząc jeszcze więcej radości i uśmiechu. Serdeczne życzenia od najmłodszych skradły serca widzów.

Trzeba kochać naszych seniorów, nie dlatego, że babcia czy dziadek coś nam da, ale dlatego, że należy im się szacunek – zwróciła się do dzieci Małgorzata Góralska, terapeutka prowadząca uroczystość. – Nasze Senioralia zawsze zaczynamy i kończymy spotkaniem seniorów z dziećmi, bo te relacje międzypokoleniowe są bardzo ważne!

Po występach emocje opadły i przyszedł czas na integrację. Atmosfera była niezwykle serdeczna, a rozmowom nie było końca. Wydarzenie to pokazuje, że osoby starsze mają w sobie ogromny potencjał i chcą być aktywne na wielu polach. Jeśli tylko damy im odpowiednie wsparcie, rozwiną skrzydła. W Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach zawsze mają taką możliwość!

Udoistępnij

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!

Dodaj komentarz