You are currently viewing Karty pracy dla seniorów do druku. Nieoceniona pomoc zawsze pod ręką!

Karty pracy dla seniorów do druku. Nieoceniona pomoc zawsze pod ręką!

Karty pracy dla seniorów do druku to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób pracujących z seniorami: terapeutów zajęciowych, opiekunów, edukatorów i animatorów czasu wolnego. Przygotowane wcześniej lub pobrane zestawy zadań stanowią dla nich gotowy materiał do pracy. To znacznie skraca czas przygotowania i podnosi komfort zajęć. Czy zatem karty pracy będą przełomem w pracy animatorów? O tym w artykule.

Aktywizacja seniorów. Jak to widzą animatorzy?

Coraz większą uwagę zwraca się na zagospodarowanie wolnego czasu seniorów placówkach całodobowej opieki.  Wynika to bezpośrednio z ustawy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewniającej oprócz usług opiekuńczych i bytowych, szereg form wspierających godną egzystencję. A o godnym starzeniu się nie może być mowy, bez możliwości rozwoju osobistego i aktywności w „jesieni życia”. Stąd też ogromne zaangażowanie animatorów i terapeutów zajęciowych w dawanie seniorom różnych możliwości. 

Jednym z problemów, jakie napotykają na swojej drodze, jest brak wartościowych materiałów dydaktycznych oraz pomocy terapeutycznych dostosowanych do możliwości i potrzeb osób starszych. Gotowe scenariusze zajęć oraz karty pracy dla seniorów do druku są więc dużym ułatwieniem w ich codzienności.

Karty pracy dla seniorów do druku. Co to jest?

Karty pracy dla seniorów do druku to przygotowane wydawniczo materiały gotowe do pracy. Mają one format A4 i dostosowane są pod względem merytorycznym i technicznym do możliwości i potrzeb osób starszych. W praktyce oznacza to m.in. zastosowanie dużej czcionki, by senior nie męczył oczu, prostej szaty graficznej, aby nic go niepotrzebnie nie rozpraszało. 

Dodatkowo gotowy materiał do zajęć uwzględnia zainteresowania osób starszych, a ciekawe zadania motywują do aktywności. Zróżnicowany stopień trudności pozwala uwzględnić indywidualne możliwości seniorów tak, by nawet osoby mocno ograniczone zdrowotnie mogły odnieść sukces.

Senior ćwiczy sprawność ręki - karty pracy dla seniorów
Karty pracy z serii Akademii Super Seniora: Senior ćwiczy sprawność ręki

Karty pracy dla seniorów do druku. PDF, czyli drukujesz, ile potrzebujesz

Największą zaletą kart pracy dla seniorów do druku jest wygoda ich wykorzystania. Format PDF daje możliwość wielokrotnego drukowania materiału. Animator nie traci czasu na wyszukiwanie potrzebnych szablonów czy inspiracji, nie musi ich samodzielnie tworzyć, ale ma już gotowy materiał do zajęćKarty pracy w formacie A4 to również duże ułatwienie. Już nie trzeba skanować, powiększać treści ani stać przy kserokopiarce. Wszystko można wydrukować na zwykłej drukarce. Licencja Akademii Super Seniora pozwala na korzystanie z publikacji bez ograniczeń!

Podsumowanie

Karty pracy dla seniorów do druku to praktyczne rozwiązanie dla osób aktywizujących seniorów. Dzięki możliwości druku na zwykłej drukarce można powielać je według potrzeb. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu na przygotowanie pomocy terapeutycznych. Warto z nich korzystać i pracować z pasją! Jeśli i Ty chcesz zacząć z nimi pracę, koniecznie odwiedź Akademię Super Seniora!

Udostępnij, będzie mi miło 🙂

Zapisz się do newslettera!👋

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści

👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów

👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne

👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych

Nie bój się spamu! Wysyłam tylko najlepsze treści!